REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Poznaniu trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego za blisko 400 mln złotych [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego za blisko 400 mln złotych [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W Poznaniu trwa budowa nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Łączna wartość inwestycji wynosi blisko 400 milionów złotych. Projekt jest finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także z udziałem 53 samorządów lokalnych, które dotychczas zadeklarowały wsparcie w kwocie przekraczającej 1,3 miliona złotych.
Polska firma Eko-Tech rozbudowuje fabrykę w woj. śląskim [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Eko-Tech rozbudowuje fabrykę w woj. śląskim [WIZUALIZACJE]
Kolejna polska firma zdecydowała się na rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w województwie śląskim, w którym między innymi produkowane będą izolacje do systemów bateryjnych. Tym razem w miejscowości Kalety, w powiecie tarnogórskim. Swój zakład produkcyjny rozbudowuje firma EKO-TECH Sp. z o.o. Sp.k., polska firma rodzinna z bogatym doświadczeniem w branży materiałów samoprzylepnych.
Na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej powstanie kolejny nowy apartamentowiecartykuł
Pokaż artykuł
Na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej powstanie kolejny nowy apartamentowiec
Na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej, w samym centrum stolicy Dolnego Śląska zostanie wybudowany kolejny nowy apartamentowiec. Powstanie na jednej z ostatnich niezabudowanych działek w tej prestiżowej części miasta. Chodzi o działkę przy ul. Księcia Witolda 35 (zabudowanej kamienicą) i niezabudowanej, pustej działki obok.
Politechnika Wrocławska remontuje zabytkową klinikę [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Wrocławska remontuje zabytkową klinikę [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Powstały w 2015 roku wydział matematyki doczeka się w tym roku swojego miejsca. Znajdzie się w nim m...
RF MAH, przy wsparciu Legnickiej SSE, inwestuje na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
RF MAH, przy wsparciu Legnickiej SSE, inwestuje na Dolnym Śląsku
Kolejna polska firma inwestuje na Dolnym Śląsku, przy wsparciu udzielonemu przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (LSSE S.A.). RF MAH Sp. z o.o., specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i montażu maszyn, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i chemicznego, otrzymała decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Inwestycje zrealizowana zostanie w Wołowie pod Wrocławiem, gdzie znajduje się siedziba i zakład produkcyjny spółki.
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunkiartykuł
Pokaż artykuł
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunki
W Zgierzu mieszkańcy i podróżni zyskają lepszy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na budowę nowego peronu w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". Efektem inwestycji o wartości 3,6 mln zł będzie wygodniejsza podróż pociągiem na linii Łódź – Łowicz.
Coraz bliżej parkingu przy stacji w Tomaszowie Mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej parkingu przy stacji w Tomaszowie Mazowieckim
Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego zyskają nowy parking przy stacji. Ogłosiliśmy przetarg na zaprojektowanie i budowę 88 nowych miejsc dla samochodów. Parking oddamy do użytku w 2025 roku. Środki na sfinansowanie inwestycji pochodzą z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
W Koluszkach podróżni wygodniej przesiądą się do pociągówartykuł
Pokaż artykuł
W Koluszkach podróżni wygodniej przesiądą się do pociągów
Mieszkańcy Koluszek zyskają lepsze możliwości codziennych dojazdów w stronę Łodzi, Warszawy, Częstochowy i Radomia. W sąsiedztwie stacji kolejowej rozpoczęła się budowa parkingu, który umożliwi wygodne łączenie podróży autem i koleją. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. Wartość prac wynosi 1,53 mln zł.
Największa hala na terenie dawnego Hutmenu we Wrocławiu została wpisana na listę zabytków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Największa hala na terenie dawnego Hutmenu we Wrocławiu została wpisana na listę zabytków [ZDJĘCIA]
Jeden z najbardziej charakterystycznych, powojennych budynków fabrycznych we Wrocławiu został wpisany do rejestru zabytków. Chodzi o dużą halę znajdującą się na terenie dawnej fabryki Hutmen przy ulicy Grabiszyńskiej.
[Szczawno-Zdrój] Centrum konferencyjno-usługowe, ul. Nizinnainwestycja
Pokaż inwestycję
[Szczawno-Zdrój] Centrum konferencyjno-usługowe, ul. Nizinna
Szczawno-Zdrój
Electris inwestuje w zakład produkcyjny w Białce w województwie małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Electris inwestuje w zakład produkcyjny w Białce w województwie małopolskim
Kolejna polska firma zdecydowała się zwiększyć swoje inwestycje w Małopolsce. Tym razem jest to firma Electris, która otrzymała od Krakowskiego Parku Technologicznego ulgę podatkową w ramach programu Polska Strefa Inwestycji.
Zabytkowy, niemal stuletni dworzec kolejowy w Zbąszyniu przeszedł modernizację artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy, niemal stuletni dworzec kolejowy w Zbąszyniu przeszedł modernizację
Przebudowany z dbałością o zabytkową architekturę oraz spełniający współczesne standardy obsługi podróżnych – taki jest dworzec w Zbąszyniu po zakończeniu inwestycji Polskich Kolei Państwowych S.A. Już od 30 kwietnia korzystają z niego pierwsi podróżni.
Trwają prace na podwarszawskim odcinku drogi ekspresowej S7 Modlin – Czosnów [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace na podwarszawskim odcinku drogi ekspresowej S7 Modlin – Czosnów [ZDJĘCIA]
Trwają prace na podwarszawskim odcinku drogi ekspresowej S7, od węzła Modlin do węzła Czosnów. Zaawansowanie robót wynosi obecnie ok. 70%. Inwestycja realizowana jest zgodnie z założeniami, a jej zakończenie planowane jest w drugiej połowie przyszłego roku.
firma
Pokaż firmę
POL-DRÓG S.A.
firma
Pokaż firmę
Zarząd Dróg Powiatowych
[mazowieckie] Z betonowej dżungli na wieś – co zachęca Polaków do przeprowadzki pod miastoartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Z betonowej dżungli na wieś – co zachęca Polaków do przeprowadzki pod miasto
Duże miasta coraz częściej zaczynają przegrywać z tymi mniejszymi, rośnie również popularność wsi. J...
Prawie 3 miliardy złotych na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym na południowym wschodzie Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Prawie 3 miliardy złotych na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym na południowym wschodzie Polski
8 sierpnia to dobra data dla kolei na Podkarpaciu i w Małopolsce. W tym dniu zostały podpisane trzy umowy, o łącznej wartości prawie 3 miliardów złotych netto na modernizację ważnych linii kolejowych na południu kraju. To kolejny krok Polskich Linii Kolejowych w kierunku walki z wykluczeniem komunikacyjnym i rozwoju szybkiej oraz bezpiecznej kolei w Polsce.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Przyłęk] Remont Nawierzchni Dróg Gminnych
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Krzyżanów] Remont Nawierzchni Dróg Gminnych
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawieinwestycja
Pokaż inwestycję
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Warszawa, Wola, Chmielna 120
REKLAMA